Poradnia Uzależnień
dla Dzieci i Młodzieży
KONTAKT
Poradnia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży KONTAKT
Rodzicu, coś w zachowaniu dziecka zaczęło Cię niepokoić?
Zdarza się, że pomimo naszych starań i dobrych intencji, w świecie naszego dziecka zaczyna dziać się coś niepokojącego. Jego zachowanie się zmienia. Wycofuje się, milczy, nie chce rozmawiać. Coraz więcej czasu spędza zamknięte w pokoju, w telefonie, komputerze. Zdarza się, że wraca do domu dziwne, jakby coś “brało”.
Bywa tak , że my – dorośli nadużywamy lub nadużywaliśmy jakiejś substancji czy zachowania. Nasze dzieci z tego tytułu zawsze, bezdyskusyjnie doświadczają mniejszego lub większego dyskomfortu psychicznego. Takie doświadczenia wpływają negatywnie na rozwój dziecka.
MASZ MOC!
Drogi Rodzicu, możesz pomóc swojemu dziecku. To zależy od Ciebie!
Młody człowieku, Twoje życie może wyglądać inaczej!
Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że picie alkoholu, używanie substancji psychoaktywnych, spędzanie czasu w grach i smartfonach, nadmierne zakupy, pornografia i inne zachowania nałogowe… to droga donikąd.
Wiemy też, jak trudne jest dorastanie w rodzinie gdzie jest problem uzależnienia. Jak wiele jest tam chaosu, cierpienia, lęku i niepewności. Trudno jest wtedy skupić się na sobie, swoich potrzebach, uczuciach i marzeniach.
MASZ PROBLEM? NIE JESTEŚ SAM.
Możemy pomóc Ci znaleźć inną drogę do Twojego satysfakcjonującego życia!
Powstaliśmy z myślą o Was i dla Was
Poradnia KONTAKT powstała, aby pomagać dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom – stwarzamy tutaj przestrzeń do spotkania i rozmowy w rodzinie o tym co się dzieje.
W tej Poradni stawiamy na pracę z całą rodziną. Obecność rodziców lub opiekunów w procesie leczenia młodego człowieka jest istotnym aspektem leczenia, a bywa nawet kluczowym. Rodzic jest ważny.
Pomagamy dzieciom i młodzieży, która:
– używa lub eksperymentuje z alkoholem, narkotykami, papierosami, lekami lub innymi substancjami psychoaktywnymi.
– nadmiernie koncentruje się na jakiejś czynności: granie w gry, używanie smartfonów, zakupy, hazard, jedzenie.
– jest lub przejawia cechy uzależnienia od alkoholu, narkotyków, innych substancji psychoaktywnych lub czynności nałogowych.
– dzieciom wychowującym się lub pochodzących z rodzin z problemem uzależnienia.
– rodzicom dzieci w wyżej wymienionych sytuacjach.