Poradnia psychologiczna
Poradnia psychologiczna
- a) zaburzeniami nerwicowymi (F40 – F48); b) zespołami behawioralnymi związanymi z zaburzeniami fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi (F50 – F59); c) zaburzeniami osobowości i zachowania dorosłych (F60 – F69); d) zaburzeniami emocji i zachowania rozpoczynającymi się zwykle w dzieciństwie i wieku młodzieńczym (F90 – F98).
Na psychoterapię w Poradni Psychologicznej obowiązuje lista oczekujących. Pacjent zapisywany jest na listę przez pracownika rejestracji po przedstawieniu skierowania lekarskiego na psychoterapię z odpowiednim rozpoznaniem. Skierowanie lekarskie zgodnie z wymogami NFZ powinno zawierać:
- a) oznaczenie podmiotu wystawiającego skierowanie (nazwa, adres i telefon, regon, nr umowy z NFZ; b) dane pacjenta (imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel); c) oznaczenie rodzaju podmiotu do którego kieruje się pacjenta; d) nazwa rozpoznania ustalonego przez kierującego i kod wg ICD-10; e) data wystawienia skierowania; f) oznaczenie kierującego (imię i nazwisko, tytuł zawodowy, numer prawa wykonywania zawodu, podpis).
Psychoterapia oferowana w Poradni Psychologicznej Centrum ANON jest psychoterapią krótko i długoterminową obejmującą od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji terapeutycznych, jeden raz w tygodniu. Pracujemy w podejściu poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym i systemowym. O dokładnym terminie pierwszej wizyty pacjent zostaje poinformowany telefonicznie przez pracownika rejestracji. Skreślenie pacjenta z listy oczekujących może nastąpić w przypadkach:
- a) nie stawienia się pacjenta w wyznaczonym terminie bez powiadomienia b) braku kontaktu z pacjentem w przypadku próby umówienia pierwszej wizyty c) powiadomienia pacjenta o rezygnacji ze świadczenia d) zaprzestania wykonywania świadczeń przez Centrum ANON